DULEŽITÉ UPOZORNÉNÍ!!!!!

17. ledna 2012 v 23:46 | ROZMIK


Všem lidem, kteří mají v plánu provádět rekonstrukci jak koupelny tak bytového jádra,hlavně při montáži sprchového koutu!!!
Po dnešní návštěvě bytu na prosbu majitele,ve kterém jedna zdejší firma prováděla rekonstrukci bytového jádra,jsem se nestačil divit, rekonstrukce byla provedena cca před 3 měsíci a došlo při ní k hrubému porušení technologie.....a výsledkem je totálně nasáklé zdivo z vnější strany sprchového koutu,tudiž dochazí v prostoru chodby k zavlhání ytong zdiva a tvorbě plísně..:-(((

Takže v první řadě,v rozpočtu se musí objevit v každém případě položka HYDROIZOLACE a nějáká bandážní páska k dokonalému spoji ve vnitřních rozích sprchy,tento spoj ikdyž je řešený ve finále silikonovou spárou,ma snahu pracovat a jediné 100% řešení je bandáž rohů.... nebojte se zeptat dodavatele pokud neni v rozpočtu upřesněno o jakého výrobce izolace se jedná,zda jde o jednosložkový ,nebo vícesložkový materiál.... :-)))

A hlavně poslední řadě,nevěřte tomu,když Vám někdo tvrdí ,že izolaci je zbytečné provádět,že používá flexibilní voděodolné,nebo vodoodpudivé lepidlo.. toto je vlastnost lepidla ,že neztráci pevnost a je soudržné i při stálém působení vody nebo vlhkého prostředí na samotné lepidlo... a už vůbec tomu,když Vám bude tvrdit,že když se to zaspáruje tak se ta voda nemůže jak pod obklad dostat,dochází ke srážení vody při tepelné výměně mezi obkladem a samotným zdivem..:-)))

Proto doporučuji stěny sprchového koutu izolovat jak na výšku tak do stran s přesahem budoucího sprchového koutu minimálně 15cm !!!!
Zdivo kolem vany ,která nebude používaná ke sprchováni minimalní výška izolace 150cm!!!! Pokud je vana určena i ke sprchování minimální výška izolace 220cm !!!!

Snad tato moje dnešní zkušenost a článek nebude na škodu a dostatečně poučí lidi co mají v plánu rekonstrukci... bylo mi těch lidí líto a nebyl to ani jediný i poslední případ.....proto jsem se rozhodl se o tuto zkušenost podělit s dalšími...ať nejezdím na takové exkurze moc často a vysvětlovat jak by se to dalo opravit .... způsob opravy je docela nepříjemný a finančně náročný........ :-))))

Přeji krásný den, Pavel Rozmahel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Hrubý Jan Hrubý | E-mail | 24. ledna 2012 v 9:27 | Reagovat

Je nanejvýš tristní, vznikne-li zde popisovaná situace, ale nemyslím si, že je to vina majitele bytu - ten nemusí rozumět stavebnímu oboru. Že by neodpovědnému dodavatelské firmy mělo být odňato oprávnění k činnosti, to je snad nade vší pochybnost. Ale co stavební úřad? Pokud je mi známo, vždy když dochází ke stavebním úpravám bytu je stavební povolení nutné. Jenže na stavebních úřadech úřadují maminy od ploten, které neví zhola nic...

2 ROZMIK ROZMIK | Web | 14. prosince 2013 v 20:37 | Reagovat

Bohužel  podobné věci se opravdu stávají  a to hodně často. Většinou se firmy  i živnostníci se snaží poptávku  často tzv. cenově  podstřelit ,ale ne na úkor odměny za práci , ale naopak na úkor kvalitních materiálu , proto říkám jedno . Než dělat něco na úkor  celkové kvality výsledku  díla, je lepší dílo raději neprovádět  vůbec.   A v neposlední řadě, mnohdy se  cena za opravy vyšplhá daleko nad cenu ,,nepodstřeleného rozpočtu s kvalitním  materiálem ,, Jen to stojí mnoho nervů  a  zbytečně další peníze.
Pavel Rozmahel

3 obkladyadlazby obkladyadlazby | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 21:02 | Reagovat

Musím len súhlasiť niekedy nie je šetrenie každej koruny na mieste. Stalo sa nám že si zakáznik objednal Obkladový kameň a dlažbu v hodnote cca 120 000 kč a zhotoviteľ z poľska použil nekvalitne lepidlo. Samozrejme po prvej zime obklad od steny začal opadávať. A ako sme sa neskor dozvedeli prekonal našu cenovu ponuku na stavebne prace o 5 000kč. Bohužiaľ pre majiteľa domu reklamaciu nešlo uskutočnit nakoľko lacná firma už neexistuje. Takže zakazku sme predsa po roku dostali avšak tentokrát aj s príplatkom na demontáž a čistenie od starého lepidla.

4 Milena Milena | 31. října 2015 v 16:59 | Reagovat

Wau, tak to je teda .. My plánujeme tiež teraz rekonštrukciu bytu - takú malú, ale aj tak. Potrebujeme ponaprávať trošku škody, ktoré sa vyvŕbili časom a používaním. Šetriť určite nehodláme, lebo radšej urobím dobrú prácu, ktorá vydrží, ako to potom opakovane opravovať, lebo som pár korún chcela ušetriť. Drobnosti typu hadica, masážny sprchový systém, batérie a všetky takéto hlúpostičky a drobnosti som dokupovala cez eko-domov.cz, som si myslela, že fakt budem musieť kupovať na viacerých e-shopoch, ale našťastie to tam bolo, tak som úplne bola nadšená :) Uvidíme ako veľmi nadšená budem, keď sa nebudem mať kde osprchovať po práci či tréningu :D

5 Lukas Lukas | E-mail | 5. února 2019 v 12:00 | Reagovat

Zdravím kutily a stavitele taky se budeme pouštět do předělaní koupelny ve starším baráčku který jsme <a href="http://eurobydleni.cz/">tady</a> Chceme předělávat vanu na sprchoví kout,aby jsme ušetřili nějaký ten prostor v koupelně takže díky za rady :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama