Leden 2012

DULEŽITÉ UPOZORNÉNÍ!!!!!

17. ledna 2012 v 23:46 | ROZMIK


Všem lidem, kteří mají v plánu provádět rekonstrukci jak koupelny tak bytového jádra,hlavně při montáži sprchového koutu!!!
Po dnešní návštěvě bytu na prosbu majitele,ve kterém jedna zdejší firma prováděla rekonstrukci bytového jádra,jsem se nestačil divit, rekonstrukce byla provedena cca před 3 měsíci a došlo při ní k hrubému porušení technologie.....a výsledkem je totálně nasáklé zdivo z vnější strany sprchového koutu,tudiž dochazí v prostoru chodby k zavlhání ytong zdiva a tvorbě plísně..:-(((

Takže v první řadě,v rozpočtu se musí objevit v každém případě položka HYDROIZOLACE a nějáká bandážní páska k dokonalému spoji ve vnitřních rozích sprchy,tento spoj ikdyž je řešený ve finále silikonovou spárou,ma snahu pracovat a jediné 100% řešení je bandáž rohů.... nebojte se zeptat dodavatele pokud neni v rozpočtu upřesněno o jakého výrobce izolace se jedná,zda jde o jednosložkový ,nebo vícesložkový materiál.... :-)))

A hlavně poslední řadě,nevěřte tomu,když Vám někdo tvrdí ,že izolaci je zbytečné provádět,že používá flexibilní voděodolné,nebo vodoodpudivé lepidlo.. toto je vlastnost lepidla ,že neztráci pevnost a je soudržné i při stálém působení vody nebo vlhkého prostředí na samotné lepidlo... a už vůbec tomu,když Vám bude tvrdit,že když se to zaspáruje tak se ta voda nemůže jak pod obklad dostat,dochází ke srážení vody při tepelné výměně mezi obkladem a samotným zdivem..:-)))

Proto doporučuji stěny sprchového koutu izolovat jak na výšku tak do stran s přesahem budoucího sprchového koutu minimálně 15cm !!!!
Zdivo kolem vany ,která nebude používaná ke sprchováni minimalní výška izolace 150cm!!!! Pokud je vana určena i ke sprchování minimální výška izolace 220cm !!!!

Snad tato moje dnešní zkušenost a článek nebude na škodu a dostatečně poučí lidi co mají v plánu rekonstrukci... bylo mi těch lidí líto a nebyl to ani jediný i poslední případ.....proto jsem se rozhodl se o tuto zkušenost podělit s dalšími...ať nejezdím na takové exkurze moc často a vysvětlovat jak by se to dalo opravit .... způsob opravy je docela nepříjemný a finančně náročný........ :-))))

Přeji krásný den, Pavel Rozmahel